woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
iranembberlin97
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranembberlin97
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۹:۵۱

پيام تسليت و محكوميا شديد حمله تروريستي به برلين توسط سفارت ايران در برلين

 

سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين حادثه تروريستي بازار كريسمس برلين را  به شدت محكوم و با مردم و خانواده هاي قربانيان ابراز همدردي كرد.

به گزارش ايسنا، به دنبال اقدام تروريستي در بازار كريسمس شهر برلين كه طي آن تعدادي افراد بي‌گناه كشته و زخمي شدند سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين با حضور در محل حادثه با اهدا شاخه گل ضمن ابراز همدردي با خانواده قربانيان و زخمي‌شدگان مراتب تسليت و انزجار خود را نسبت به اين‌گونه اقدامات غير انساني ابراز داشت.

علاوه بر اين سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين با ارائه بيانيه اي  بر ضرورت همبستگي و اتحاد تمامي ملت‌ها و دولت‌ها در مبارزه بي‌امان با پديده شوم تروريسم تاكيد كرد.

سفارت ايران در ديدار با برخي مقام‌هاي آلماني هم ضمن ابراز مراتب تاثر عميق خود نسبت به اين حادثه تروريستي مراسم جشن شب يلدا به عنوان يكي از نمادهاي فرهنگي ايران را كه از قبل برنامه‌ ريزي شده بود،  را به احترام جان باختگان و زخمي هاي اين حادشه تروريستي لغو كرد.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin97
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۷:۱۵

 

پياده روي از آخن آلمان تا تهران

 

ژيميناست ايراني مقيم المانروسي خارق العاده براي بازگشت به ايران از آخن برگزيده و براي اين كار 573 روز زمان گذاشته تا از آخن آلمان تا تهران را پياده  و همراه با چرخ ژيميناستيك خود طي طريق كند. اكنون نيز تصميم دارد اين چرخ را به موزه هنر هاي معاصر تهران اهدا كند.

شاهين سادات‌الحسيني، ژيمناست و هنرمند ايراني مقيم آلمان كه پس از 33 سال دوري دوباره به ايران بازگشته درباره اقدام خود به تسنيم مي‌گويد: پس از 33 سال فرصت بازگشت به كشورم فراهم شد و اين بازگشت برايم آن‌قدر ارزشمند بود كه تصميم گرفتم آن را به جاي هواپيما با استفاده از وسيله‌اي كه سال‌هاست با آن كار مي‌كنم و به هنرجوهايم آموزش مي‌دهم تجربه كنم: چرخ ژيمناستيك.

او مي گويد: سختي‌ها، تجربه‌ها و لذت‌هاي اين سفر به مراتب از آنچه در تصور داشتم بيشتر بود. از زماني كه شهر آخن آلمان را به مقصد تهران ترك كردم 573 روز مي‌گذرد و اكنون كه به تهران رسيدم قصد دارم چرخه ژيمناستيكم را به عنوان يك ايراني كه براي بازگشت به ايران  از روشي متفاوت را استفاده كرده به موزه هنرهاي معاصر تهران اهدا كنم.

چرخه ژيمناستيك (Wheel gymnastics) دستگاه ورزشي است متشكل از دو چرخ، كه توسط 6 ميله متصل به هم متصل شده‌اند. بسته به جثه ژيمناست، قطر چرخ بين 130 و 245 سانتي‌متر و وزن آن بين 40 و 60 كيلوگرم متفاوت است. چرخه ژيمناستيك Rhönradturnen) ) در سال 1925 توسط اتو فايك در آلمان اختراع شد و يك سال بعد به ثبت رسيد. در سال 1936 اين ورزش در بازي هاي المپيك در برلين به نمايش گذاشته شد اما تا كنون به عنوان يك رشته المپيك شناخته نشده و استفاده از آن در آلمان متمركز شده است.

براي ديدن خبرها و پست هاي مشابه به سايت سفارت ايران در برلين مراجعه فرماييد.

همچنين  براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin97
تاريخ: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۴:۵۴


مطابق با نظام رتبه بندي لايدن 13 دانشگاه ايراني در بين 750 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

پس از شناسايي و ارزيابي دانشگاه هاي مطرح جهان 13 دانشگاه ايران توانستند در بين 750 دانشگاه برتر دنيا در رتبه بندي سال 2015 لايدن قرار بگيرند. در اين خصوص مصاحبه اي با آقاي دكتر علي گزني  معاون پژوهشي پايگاه استنادي علوم جهان اسلام توسط مهر انجام گرفته كه از شما دعوت مي شود متن اين مصاحبه را در سايت سفارت ايران در برلين ملاحظه فرماييد.

دكتر علي گزني - با تاييد خبر وجود 13 دانشگاه ايران در بين برترين دانشگاه هاي جهان گفت: نظام رتبه بندي لايدن يكي از معتبرترين نظام هاي رتبه بندي بين المللي و وابسته به مركز مطالعات علم و فناوري دانشگاه لايدن در هلند است. لايدن براي چهارمين دوره متوالي به معرفي برترين دانشگاه هاي بين المللي پرداخته است. 

وي افزود: در رتبه بندي سال  ۲۰۱۵ لايدن ۷۵۰ دانشگاه برتر جهان شناسايي، ارزيابي و مورد رتبه بندي شده است. مرجعيت و ديپلماسي علمي دو ركن اساسي اين رتبه بندي هستند. مقايسه عملكرد دانشگاه هاي ايران در رتبه بندي سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ لايدن نشان مي دهد كه عملكرد پژوهشي دانشگاه هاي كشور نسبت به سال هاي گذشته بهتر شده است. 

وي اظهار داشت: رتبه بندي لايدن براي هر يك از سال هاي ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ ارائه شده است. براي انجام رتبه بندي در هر سال اطلاعات مرتبط با مرجعيت و ديپلماسي علمي هر دانشگاه در يك دوره چهار ساله تحليل شده اند كه اين دوره چهار ساله به دو سال قبل از تاريخ رتبه بندي باز مي گردد. به عنوان نمونه، براي رتبه بندي سال ۲۰۱۵ اطلاعات مدارك منتشر شده در برترين مجلات بين المللي براي سال هاي ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ مورد بررسي قرار گرفته اند. 

گزني گفت: در سال ۲۰۱۲ هيچ دانشگاهي از كشور در رتبه بندي لايدن حضور نداشت. در سال ۲۰۱۳ در مجموع ۵ دانشگاه از دانشگاه هاي كشور در اين نظام رتبه بندي شدند. در سال ۲۰۱۴ تعداد دانشگاه هاي كشور به ۱۲ مورد رسيد. در سال ۲۰۱۵ ميلادي ۱۳ دانشگاه از ايران در جمع ۷۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. 
 
وي افزود: دانشگاه­هاي ايراني حاضر در اين رتبه بندي عبارتند از دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتي شريف، دانشگاه صنعتي اميركبير، دانشگاه علم و صنعت ايران، دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه صنعتي اصفهان، دانشگاه شيراز، دانشگاه فردوسي مشهد، دانشگاه شهيد بهشتي، دانشگاه علوم پزشكي تهران، دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات تهران، دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و دانشگاه تبريز. 
 
معاون پژوهشي پايگاه استنادي علوم جهان اسلام اظهار داشت: نسبت به سال هاي گذشته عملكرد علمي و پژوهشي دانشگاه هاي كشور رشد قابل ملاحظه اي را نشان مي دهد به نحوي كه كليه دانشگاه هاي كشور در بيشتر اين شاخص ها رشد مثبتي داشته اند. ايران داراي بيشترين تعداد دانشگاه در رتبه بندي سال ۲۰۱۵ لايدن در بين كشورهاي منطقه خاورميانه است. در اين رتبه بندي ۱۱ دانشگاه از تركيه، ۷ دانشگاه از رژيم اشغالگر قدس، ۷ دانشگاه از عربستان سعودي و تنها ۳ دانشگاه از مصر در مجموع ۷۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. 

وي افزود: بررسي دانشگاه هاي ايران و تركيه در سال ۲۰۱۵ حاكي از آن است كه دانشگاه هاي ايران از وضعيت نسبي بهتري بخصوص در شاخص مرجعيت علمي در مقايسه با دانشگاه هاي تركيه برخوردارند. عربستان سعودي در شاخص هاي ديپلماسي علمي بهتر از دانشگاه هاي ايران عمل كرده است، اما در بخش مرجعيت علمي (در رتبه بندي وابسته به حجم توليدات علمي) دانشگاه هاي ايران برتري دارند. به عنوان نمونه، دانشگاه تهران در شاخص ۵۰ درصد پراستنادترين توليدات علمي (وابسته به حجم توليدات علمي) رتبه ۲۷۵ دنيا را كسب كرده است. 

وي گفت: نظام رتبه بندي لايدن از شاخص هاي متنوعي براي رتبه بندي دانشگاه ها بهره مي جويد. از همين رو ۷۵۰ دانشگاه برتر در شاخص هاي مختلفي مورد رتبه بندي قرار مي گيرند. همانگونه كه در جداول زير نيز مشاهده مي شود رتبه دانشگاه هاي كشور در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ بهبود يافته است.

رتبه دانشگاه هاي كشور در نظام رتبه بندي لايدن برحسب شاخص مرجعيت علمي (ميزان توليدات علمي كه در دسته ۱۰درصد برتر توليدات علمي دنيا قرار گرفته اند)

نام دانشگاه

رتبه درسال

 ۲۰۱۴

رتبه در سال

  ۲۰۱۵

نام دانشگاه

رتبه در سال ۲۰۱۴

رتبه در سال ۲۰۱۵

دانشگاه صنعتي اصفهان

۵۱۸

۴۴۰

دانشگاه تربيت مدرس

۶۲۰

۵۸۷

دانشگاه اميركبير

۴۶۱

۴۴۲

دانشگاه شيراز

۶۷۷

۶۵۵

دانشگاه صنعتي شريف

۵۳۸

۵۰۵

دانشگاه فردوسي مشهد

۶۶۹

۶۶۷

دانشگاه تبريز

۴۹۲

۵۳۱

دانشگاه آزاد علوم وتحقيقات تهران

-

۷۳۳

دانشگاه علم وصنعت

۵۲۶

۵۴۷

دانشگاه علوم  پزشكي تهران

۷۴۶

۷۳۵

دانشگاه تهران

۵۶۶

۵۶۵

دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي

-

۷۴۲

دانشگاه شهيد بهشتي

۶۶۸

۵۸۴

 

 

رتبه دانشگاه هاي كشور در رتبه بندي لايدن بر حسب شاخص ديپلماسي علمي (ميزان همكاري هاي علمي بين المللي)

نام دانشگاه

رتبه در سال ۲۰۱۴

رتبه در سال  ۲۰۱۵

نام دانشگاه

رتبه در سال ۲۰۱۴

رتبه در سال ۲۰۱۵

دانشگاه صنعتي اصفهان

۵۰۳

۴۹۳

دانشگاه علوم و تحقيقات تهران

-

۶۶۹

دانشگاه صنعتي شريف

۵۷۳

۵۵۰

دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي


۷۰۵

دانشگاه تهران

۶۰۳

۵۷۶

دانشگاه شهيد بهشتي

۷۰۶

۷۰۸

دانشگاه شيراز

۶۲۲

۶۱۵

دانشگاه تربيت مدرس

۷۱۸

۷۱۸

دانشگاه تبريز

۶۳۸

۶۴۱

دانشگاه علم و صنعت

۷۳۳

۷۳۵

دانشگاه فردوسي

۶۵۰

۶۴۳

دانشگاه صنعتي اميركبير

۷۴۲

۷۳۸

دانشگاه علوم پزشكي تهران

۶۵۶

۶۴۵

 

 

 

 

رتبه دانشگاه هاي كشور در نظام رتبه بندي لايدن بر حسب شاخص ميزان ارتباط با صنعت

نام دانشگاه

رتبه در سال ۲۰۱۴

رتبه در سال ۲۰۱۵

نام دانشگاه

رتبه در سال ۲۰۱۴

رتبه در سال ۲۰۱۵

دانشگاه تهران

۶۸۴

۶۵۸

دانشگاه علم و صنعت

۷۳۰

۷۲۲

دانشگاه صنعتي شريف

۷۱۱

۶۷۳

دانشگاه علوم وتحقيقات تهران

-

۷۴۱

دانشگاه صنعتي اميركبير

۷۱۵

۶۹۳

دانشگاه علوم پزشكي تهران

۷۲۷

۷۲۹

دانشگاه تربيت مدرس

۷۱۲

۷۰۱

دانشگاه شيراز

۷۴۵

۷۳۶

دانشگاه فردوسي

۷۲۸

۷۰۷

دانشگاه تبريز

۷۱۹

۷۳۹

دانشگاه صنعتي اصفهان

۷۱۷

۷۰۸

دانشگاه شهيد بهشتي

۷۴۶

۷۴۵

دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي

-

۷۱۰

  

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاى وبلاگ